Ліцей Сокіл
Відзначення 105-ї річниці від дня народження
Василя Олександровича Сухомлинського
Казковий світ Василя Сухомлинського
Ідеям людяності, гуманізму, доброчинності присвячено більшість робіт Василя Олександровича Сухомлинського. Він вважав, що виховати у дитини такі риси можна лише добром, позитивним прикладом ставлення до всього оточуючого як дорослих, так і однолітків і, найголовніше, любов’ю до дітей.
Протягом квітня вчителями початкових класів проведені з дітьми бесіди за сторінками творів Василя Сухомлинського «Все починається з добра».
Учні здійснили захоплюючі подорожі до читацької скарбнички творів В. О. Сухомлинського, під час яких діти слухали оповідання та казки, читали та переказували однокласникам одне оповідання на свій вибір, розмірковували про доброту, повагу, розуміння, про те, що всі люди різні.
Діти складали пазли за ілюстраціями казок, відгадували назви творів, складали вірш-сенкан «Добро», викладали танграми у формі героїв казок, створили символ доброти – кульбабку.
«Добро, подароване іншим, обов’язково повернеться до тебе сторицею», «Тварини – це частина живої природи і потребують захисту і турботливого відношення» - висновки, сформульовані учнями за підсумками таких уроків, педагоги вважають цінними і важливими для становлення маленької людини.
«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості»
В. О. Сухомлинський
У палкому серці Василя Олександровича Сухомлинського жила велика доброта та любов до всього світу. Мудрий учитель писав для дітей чудові твори: коротенькі, повчальні, дуже змістовні. Його любов до дітей була такою великою, як сонце.
У травні вчителі початкових класів запропонували дітям влаштувати виставку малюнків за творами В. О. Сухомлинського «Стежками любові і добра». Підготовка до виставки включала читання казок та оповідань Василя Олександровича Сухомлинського, їх інсценування. Діти ознайомилися з творами «Яблуко в осінньому саду», «Купа сміття», «Добре слово», «По волосинці», «Квітка сонця», «Ледача подушка», «Чия мама краща?» та іншими.
Дитяча творчість невичерпна. Живильне середовище – порив до добра та краси, а ще почуття таємниці, яку дуже хочеться розгадати. Озброївшись своєю фантазією і творчим потенціалом, вчителі створили атмосферу гри при залученні дітей до активної участі в літературних заходах. Такий вид діяльності впливає на розвиток уяви, пам’яті, емоцій, логічного мислення школярів, виховує в дітей сердечність, чутливість, співчуття, доброту, співпереживання та любов до всього, що їх оточує.